ANASAYFA GALERİ ODALARIMIZ AKTİVİTELER BÖLGE REZERVASYON İLETİŞİM / ULAŞIM
Manzara Hotel © 2018  |  yazılım & tasarım : madmedya

YAMAÇ PARAŞÜTÜ


Babadağ'ın zirvesinden bir kuş gibi bırakın kendinizi ayaklarınızın altındaki nefis fotoğrafın içine. Burası dünyanın sayılı yamaç paraşütü merkezlerinden Ölüdeniz Fethiye. Yamaç Paraşütü sporu, yüksek bir tepeden koşulmak sureti ile havalanmaktır.

Eğimli ve yüksek bir tepeye açık olarak serilen paraşüt, pilotun koşmaya başlaması ile hava ile dolar ve pilotla birlikte havalanır. Uçuşların süresi kullanılan malzemenin performansı ve pilotun tecrübesine bağlı olarak bir kaç saat sürebilir Ölüdeniz kıyısındaki Belcekız Plajı, uzun ve genişliği ile oldukça rahat ve güvenli bir iniş alanıdır. Babadağ'da toplam üç pist vardır.

1700 metre güney pisti kalkış için çok müsaittir. 1800 metrelik kuzey pisti biraz küçük ve diktir. 1900 Metre kuzey zirve pistinin kalkış alanı oldukça rahattır. Günün büyük bölümünde tam karşıdan güney rüzgarı aldığı için genelde 1700 metrelik pistten uçulur.


DALIŞ


Fethiye'de çok sayıda dalış kulübü tarafından dalış turları düzenlenmektedir. Deniz dibinin güzelliklerini görmek isterseniz, kaldığınız yerden alınarak, tekneye getiriliyorsunuz. Gerekli pratik eğitimi alarak, dalış malzemeleri ile tanıştıktan sonra, en uygun yerlerde dalışlar yapılıyor. Muhteşem denizaltı dünyasının tadını çıkartıp unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.


12 ADALAR TEKNE TURU


Yakıcı Akdeniz güneşi altında bronzlaşmak, Fethiye körfezinin kristal mavisi tertemiz sularında yüzmek ve hem eğlenceli, hem de dinlendirici bir gün geçirmek istiyorsanız günübirlik olarak düzenlenen 12 adalar tekne turu tam size göre bir aktivite.

Fethiye limanından demir alantekneler Fethiye Körfezi'ni inci bir gerdanlık gibi süsleyen koylar, adalar ve plajlar ile ünlü 12 adalar bölgesine hareket ederler.

12 Adalar tekne turunda Fethiye Körfezi'nde bulunan 12 adalar bölgesinde çeşitli koy ve adaya demirlenir. Her demirlenen limanda 30 – 60 dakika arasında yüzme, yemek kimi yerlerde ise karaya çıkma ve yürüyüş yapma imkanı sunulur. Gün boyu fotoğraf makinanızı yakınınızda bulundurmanız tavsiye edilir, çünkü her an bir deniz kaplumbağası, tekne ile yarışan yunuslar ve her baktığınız köşede ilgiinizi çekecek bir manzarayı mutlaka resimlemek isteyeceksiniz.


ÖLÜDENİZ TEKNE TURU


Dünyaca ünlü Ölüdeniz ve koylarında mavinin tüm tonlarını göreceğiniz bu turu asla unutamayacaksınız. Ölüdeniz 6 Adalar Tekne Turu boyunca Mavi Mağara, kelebek cenneti Kelebekler Vadisi, tarihi ve manzarasıyla St. Nicholas Adası, Soğuk Su kaynağı, görüceğiniz turistik yerlerden sadece birkaçı. Toplam 6 durağı kapsayan bu turumuzu tüm güvenlik standartlarına sahip kaydıraklı teknemizle gezecek, dilerseniz ikinci katında güneşlenebileceksiniz. Fiyatımıza dahil olan öğle yemeğinizi ise, birinci katın gölesinde, sabitlenmiş masa ve sandalyelerde, tamamen bakir adaların manzarasında alacaksınız. Bu unutulmaz güne sizleri de davet ediyoruz.


JEEP SAFARİ


Doğayla başbaşa dolu dolu bir gün, eğlence ve adrenalin istiyorsanız Saklıkent Jeep Safari tam size göre bir aktivite. Öncelikle buram buram tarih kokan Tlos'un eteklerine, oradan öğle yemeği sonrası YAKAPARK doğal orman parkına gidiliyor. Alabalık çiftliğini ziyaret ederken soğuk soğuk akan suların fısıldadığı melodiler eşliğinde biraz da olsun dinlenebilirsiniz.

Turun en özel ziyaret alanı olan SAKLIKENT, yaklaşık 18 km uzunluğunda 300 m yüksekliğinde eşsiz bir atmosfere sahiptir. Yaklaşık 2 saat boyunca kanyonda yürüyebilir, rafting yapabilir gününüze ayrı bir renk katabilirsiniz. Turdaki en kirli durak şüphesiz Çamur Banyosu'dur. Tamamıyla killi çamurdan oluşan cilt hastalığına iyi geldiği bilinen çamur banyosunda geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce vaktimizi değerlendiriyor ve sizleri Çalış Plajının o müthiş günbatımının izlendiği sahile getiriyoruz. Biraz daha yüzmek ve dinlenmek için son fırsatları değerlendirip sizlere veda ediyoruz.